Hemen Bir İş Kuralım, Çok Para Kazanalım: 6 Online Girişimcilik

Girişimci olmak için illa aylarca veya yıllarca düşünüp durmanıza gerek yok. Çünkü bu çağda girişimci olmak, yalnızca betonarme bir mağaza açmak demek değil.

İnternet, online girişimcilik  yapıp herkesin kendi işini kurabilmesi için yüzlerce avantaj sunuyor. Bu avantajları değerlendiren pek çok girişimci ise çoğu zaman düşük maliyetlerle veya sıfır maliyetle iş kurabiliyor.

“Hiç param yok, nasıl online girişimci olabilirim?” Kabul edin, bu en çok tekrarladığımız bahanelerden biri. Birazdan sıralayacağımız online girişim fikirleri ile çok küçük paralarla girişimci olabileceğinizi göreceksiniz. Bu yüzden “hemen bir iş kuralım, çok para kazanalım”diyoruz. Tabii bu fikirleri hayata geçirebilmeniz için bazı yeteneklerinizin olması da gerekiyor.

İnternet ortamında dolaşan ve asla bir işe yaramayan onlarca girişim fikri şöyle dursun, bu iş fikirleri hemen yarın para kazanmanıza yardımcı olabilir.

1. Satış Ortaklığı

Pazar yeri mantığında çalışan e-ticaret sitelerindeki ürünlere yorum yazmayı seven biriyseniz, bu iş tam size göre. Ağızdan Ağıza Reklam (Word of Mouth-WOM), bugün hâlâ pek çok şirket için dinamo görevi görüyor. Şirketler, ürünlerini kitlelere tanıtacak ikna kabiliyeti yüksek kişiler ile kârlarının bir bölümünü paylaşmaya hazır. Eğer trafiği yüksek olan bir web sitesine sahipseniz, satış ortaklığı ile para kazanmanız mümkün. Halkla ilişkiler çalışanları, sürekli olarak çalıştıkları markaların ürünlerini gönderebilecek marka taraftarları ararlar.

2. SEO Danışmanı

Arama motorlarının girdisini-çıktısını biliyorsanız ve Google Analytics gibi araçları kullanabiliyorsanız, ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Küçük şirketlerin pek çoğu artık Google’da üst sıralarda çıkmak istiyor. Daha dün “ona gelene kadar daha çok iş var” diyen bu şirketler şimdi SEO denen bu şeyin peşine düştü. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), bugün pek çok şirketin gözbebeği. Siz de web sitelerini daha SEO dostu bir niteliğe dönüştürmek için danışmanlık yapın. Onları SEO’nun gücü ile eğitin. Yeteneklerinizi ve deneyimlerinizi şirket sahiplerine gösterin. Analitik dataların doğru bir şekilde nasıl okunacağını ve kullanılacağını, anahtar kelimelerin doğru bir şekilde nasıl kullanılacağını, daha fazla trafik için içeriğin nasıl biçimlendirileceğini anlatın.

3. Sosyal Medya Danışmanı

Büyük markalar, sosyal medya hesaplarını yönetmeleri için çoğunlukla ajanslarla çalışır veya tam zamanlı bir uzman çalıştırırlar. Ancak küçük işletmeler, kendi sosyal medya hesaplarını genellikle kendileri yönetirler. Sosyal medya, ciddi bir uzmanlık gerektiği için de bu konuda çoğu zaman başarılı olamazlar. Çok fazla sorumluluğa sahibi olan işletme sahipleri, çoğunlukla çok meşgullerdir ya da başarılı bir sosyal medya stratejisi geliştirmek ve uygulamak için zaman harcamanın önemi konusunda yeterince bilgi sahibi değillerdir. Siz de onlara sosyal medya danışmanlığı vererek en iyi taktikleri belirlemeleri konusunda yardımcı olabilirsiniz. Hatta bir süre sonra kendi web sitenizi açarak küçük işletmelere daha kolay ulaşabilirsiniz.

4. Uzaktan Teknik Destek

Küçük işletmelerin büyük bir bölümü, tam zamanlı bir BT çalışanına bütçe ayıramadığı için sistemleri bozulduğunda bilgisayardan anlayan birilerini ararlar. Eğer BT teknolojisine hakim olduğunuzu düşünüyorsanız, küçük işletmelerin hatır gönül üzerine yaptıkları bu işi sonlandırabilir ve uzaktan teknik destek vermeye başlayabilirsiniz.

5. Görev Yöneticisi

Eğer kusursuz organizasyonel becerilere sahipseniz, siz de görev yöneticisi olabilirsiniz. Task Rabbit ve Zirtual gibi şirketler, tamamlanması istenen görevlere kaydolmanıza ve müşteri edinmenize imkân tanıyor. Data araştırması, sanal asistanlık, getir-götür işleri gibi görevleri hızlı ve verimli bir şekilde yaparak yeteneklerinizi konuşturabilirsiniz.

6. Tasarım Ürünleri Satışı

Tasarım ürünlerinin satışı, son yıllarda yükselişte. Özellikle Instagram üzerinden tasarım ürünü satan çok fazla insan var. Kaliteli el yapımı objeler, kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Son zamanlarda tasarım ürünlerinin sergilendiği etkinlikler de düzenleniyor. Hatta ödeme çözümleri sunan şirketler de tasarımcılara yeni fırsatlar sunuyor. Bu iş yapabilmeniz için illa tasarımcı olmanız gerekmiyor. Satmak istediğiniz ürünleri, tasarım ürünleri tedarikçilerinden toplu olarak satın alabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Benzer Yazılar

Bunu Paylaş:

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://girisimcifilozof.com/para-kazanacagimiz-6-online-girisimcilik/

1 yorum

    • Kemal Tanrıverdi on 31 Ekim 2017 at 09:09
    • Cevapla

    Bana daha çok yetenek gerektirmeyen ticaret gibi fikirler gerekli, e-ticaret ile bir şeyler satmak acaba popüler olan kategori hangisi ?

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.