İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

Özellikle masa başında çalışan insanlar sürekli bilgisayarla içli dışlı oldukları için en çok arayış içerisinde oldukları konulardan bir tanesi internetten nasıl para kazanılır ? konusu olmuştur.

Bu yazımızda sizler için internet ortamında para kazanabileceğiniz çeşitli yolları aktaracağız, yeteneğinize ve bilginize göre bu yollardan birini seçerek sizde cebinizi doldurmaya başlayabilirsiniz.

İnternetten Hızlı Para Kazanma Yolları

  • Domain Ticareti:  Bunlardan ilki domain (alan adı) ticaretidir. Çeşitli sitelerden önemli niteliğe sahip alan adları satın alarak hızlıca asıl ihtiyaç sahiplerine geri satış yapıp paraya para demeyebilirsiniz.Bundan ne kazanırız yada bu iş nasıl para kazandırıyor ki diye sorabilirsiniz. Şöyle bir örnek vereyim size Contract Pharmaceutical Corporation adında bir şirket web sitesi açma kararı alır fakat istedikleri cpc[.]com alan adını başkası önceden satın almıştır. Tekrar kendi alan adlarını alabilmek için satın alan kişiye tam 200,000$ ödeme yapmışlardır. Bu şekilde internetten nasıl para kazanılır görmüş olduk.
  • Online Anketlere Katılın: Bazı kurumsal firmalar çeşitli anketör sitelerle anlaşarak kendilerini geliştirmek adına anketler sunar. Bu sayede hem halkın ne istediğini öğrenir hemde halkla sürekli etkileşim içerisinde olur. Bu anketör sitelerde anketlere katılmaya teşvik etmek için anket başına ödeme yapar.Biz bu anketör siteleri ilerleyen zamanlarda sitemizde paylaşacağız. Her anketör site para ödemesi yapmamaktadır bilginize hepsine güvenmeyin.

Online Pazarlama İle Para Kazanın

  • Satış Oraklığı (Affiliate): Satış ortaklığı yaparak para kazanabilirsiniz. Nedir bu satış ortaklığı diyecek olursanız hemen örneklerle kısa bir şekilde bahsetmek istiyoruz. Bir web sitesi var ve bu web sitesinin kendi bünyesinde halihazırda ürünleri mevcut ve bu ürünlerin satışını yapıyor. Satışını arttırma amaçlı olarak diyor ki gelin benim bu ürünleri çevreniz yardımı ile satın bende size bundan komisyon vereyim. Sizde çevrenizdeki insanlara internet üzerinden veya real platformlarda satış yapıp kar payınızı alıyorsunuz.
  • Gizli Müşteri Olmak: Gizli müşteri olanları çevrenizde veya internet ortamında çoğunuz görmüştürsünüz. Siz gizli müşteri olduğunu bilmeseniz de onlar aslında çok gizli 🙂 Şaka bir yana gizli müşteriden kastımız ürünleri yalnızca tanıtım amacı ile herhangi bir bedel ödemeden ürün sahibi şirket tarafından alan ve bu ürünü kullanıp tanıtımını yapan kişilerdir. Bunları makyaj blogların da sıkça görürsünüz. Hepsinin bir sponsoru vardır ürünlere bedel ödenmeden sahip olunur, denenir ve fikirler takipçilere yansıtılır.

Online İçerikler İle Para Kazanın

  • Freelance Tasarımcı Olun: Çeşitli forum sitelerine üye olarak grafik tasarım, web tasarım vb. konularda ki bilgi ve becerilerinizi kullanarak para kazanabilirsiniz. Her ne kadar zamanınızı çok harcamanız gerekse ve fiyatları kendiniz belirlemeniz gerekse bile en azından bir reklam ajansı kurmanıza gerek kalmaz veya reklam ajansı ile anlaşıp karınızı paylaşmanıza gerek kalmaz.
  • Makale Satın: Her web sitesi sahibi makale hazırlayacak potansiyele sahip olmayabilir veya zamanı olmayabilir. Bunun için kendi sitesi ile alakalı makaleler ve içerikler üreten kişiler arar. Nereden bulabilir bu arayış içerisindeki insanları hemen google amcamıza ”Webmaster Forumları” yazıyoruz ve çıkan forum sitelerine üye olup ticaret bölümünden makale arayışı içerisindeki insanlara ulaşıyoruz veya kendimiz bir konu açıp makale satışlarımızı gerçekleştiriyoruz. Güncel fiyatları araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. Sanırım 300 kelimelik bir makale için 4-5 TL arası bir ücret ödüyorlar. Tabi makale yazmanız kuralları var bu kurallara uyarak yazmanız gerekmekte.

Şimdilik İnternetten Nasıl Para Kazanılır ? adlı konumuz için yazacaklarımız bu kadar sizden istediğimiz şey yukarıda saydığımız konulardan birisini seçip yapmaya kalktığınızda lütfen detaylı olarak yapacağınız iş ile ilgili konulara hakim olun. Yaptığınız işi iyi bir şekilde yapmanız halinde karlılık oranınız ve müşteri kapasiteniz artacaktır.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]
Bunu Paylaş:

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://girisimcifilozof.com/internetten-nasil-para-kazanilir/

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.