Girişimcilik İçin 10 İş Fikri Önerisi

Girişimcilik İçin 10 İş Fikri Önerisi

Günümüzde girişimciler pek çok kurum tarafından destekleniyor. Bundan yola çıkarak girişimcilik için 10 iş fikri önerisi yapmak istedik. Yazımızda bahsedeceğimiz iş fikirleri son zamanlarda gerçekten iyi kazandıran işlerden olup, yatırım yapıldığında ciddi kazançlar sağlayacağınız alanlardır.Lafı fazla uzatmadan hemen teker teker listemizden bahsedelim.

Girişimcilik için 10 iş fikri önerisi

1. Siyah Havuç İhracatı:

Gıda sektörünün son yıllardaki parlayan yıldızlarının başında siyah havuç üretimi geliyor. Müşteri potansiyeli oldukça yüksek olan siyah havuçlar, daha çok konsantre olarak yüksek fiyattan alıcı buluyor. Siyah havucun en çok rağbet gördüğü ülkelerin başında Çin, Meksika ve Amerika gibi büyük ülkeler geliyor. Her mevsim tüketilebilir olması, sürekli satılabilir bir potansiyele sahip olmasını göstermektedir. Bu nedenle girişimciler için tavsiye edilmektedir.

2. Organik Baharatlar Üretimi: 

Başta Türk Mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan baharatlar, alternatif tıp tarafından da son yıllarda sıkça kullanılmaktadır. Tamamen doğal olmaları, tarım teknikleriyle kolaylıkla yetiştirilebilmeleri ve yüksek potansiyelde tüketilme oranına sahip olması gibi nedenler, organik baharat üretiminin iyi bir iş fikri olduğunu ortaya koymaktadır.

3. E-ticaret: 

Son yılların en büyük iş kapısı olarak şüphesiz e-ticareti gösterebiliriz. Artık birçok kimse mağaza mağaza dolaşmaktansa alış veriş sitelerinden ihtiyaçlarını gidermeyi tercih etmektedir. Üstelik daha kısa sürede aynı özelliklere sahip ürünleri farklı sitelerden kıyaslayarak uygun fiyattan almak da cabası

4. Yeraltı Sularının Temizlenmesi: 

Su ve enerji tüketiminde kaynakların daha verimli kullanılması için sadece tasarruflu kullanmak yetmiyor. Başta belediyeler olmak üzere ilgili kurumlar, yeraltı sularının temizleyerek uygun alanlarda tekrar kullanılabilmesine büyük önem veriyor. Girişimciler için bu alanda iş kurmak altın değerinde bir fırsat olacaktır.

5. Organik Meyve Yetiştiriciliği: 

Vitrinlerde sıkça görmeye başladığımız organik ürünlerin başında organik meyveler gelmektedir. Büyük bir çoğunluğu doğrudan yurt dışına satılan organik meyvelerin alıcıları, daha ürün yetişmeden hazır beklemektedir.

6. Macera Park: 

Muhtemelen birçok kimse macera park kavramını ilk kez duydu. Yeni yeni yayılmaya başlayan macera parklarda çocukların yanı sıra yetişkinler de büyük bir keyif alıyor. Stres atmanın adrenalin ve heyecan dolu anlarını yaşamak isteyenler kendilerini macera parklarda buluyor.

7. Otomat Satış Makineleri: 

Ofislerde, okullarda, kamu binalarında vb yerlerde içecek ve atıştırmalık yiyeceklerin satıldığı makinelere büyük talep var. Bu makinelerin üretimini ve pazarlamasını yapmak isteyen girişimciler için ideal bir iş fikridir.

8. Takip Sistemleri: 

Araç takip, personel takip gibi sistemler, iş verenler ve büyük işletme sahipleri tarafından adeta olmazsa olmaz bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Filo sahipleri araçlarının nerede olduğu bilgilerini, işletme sahipleri de personellerinin işe giriş çıkış saatlerini takip sistemleri aracılığıyla kontrol altında tutabilmektedir.

9. Tercümanlık :

Dünya geneline bakıldığında başta ticaret olmak üzere birçok alanda yapılan işler artık farklı ülkeler arasında yaygınlaşmış olmaktadır. Bu nedenle yabancı dili çok iyi olan personeller ve tercümanlık hizmeti veren kimselere büyük ihtiyaç bulunmaktadır.

10. Geri Dönüşüm: 

Son yıllarda devletin de büyük önem verdiği geri dönüşüm konusunda halkımız da bilinçlenmeye başladı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının geri dönüşüme kazandırılması da bu noktadan itibaren parlak bir iş fikri oluyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Benzer Yazılar

Bunu Paylaş:

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://girisimcifilozof.com/girisimcilik-icin-10-is-fikri-onerisi/

1 yorum

    • Kemal Tanrıverdi on 31 Ekim 2017 at 09:02
    • Cevapla

    Öneriler için teşekkürler bende iş fikri arıyorum da daha çok online iş fikirlerine ihtiyacım var sitenizi takip ediyorum.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.