Birleşik Arap Emirlikleri “Yapay Zekâ Bakanı” Atadı!

Yapay zekâ her geçen gün gelişiyor. Bugünlerde gelişme aşamasında olsa da pek çok ülkede araştırmalar devam ediyor. Bu çalışmaların da elbette bir stratejisi var. Bazı ülkeler drone ve ödeme sistemleri üzerinde çalışırken, bazıları da robotlar üzerine kafa yoruyorlar.

Amerika’da yapay zekâ stratejik planı, Çin’de robot balık projesi, İngiltere’de otonom araç ve drone’lar, Almanya’da Endüstri 4.0, Güney Kore’de yapay zekâ yatırımları sürekli konuşuluyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde ise daha farklı şeyler oluyor.

Arap ülkelerinin gözbebeği olan Birleşik Arap Emirlikleri, yapay zekâdan sorumlu bakan atadığını duyurdu. Birleşik Arap Emirlikleri’nin teknoloji alanında yaptığı atılımlara kulağımız alışkındı ama bu haber hepimizi şaşırttı doğrusu.

Birleşik Arap Emirlikleri, kabinesinde yeni bir pozisyon oluşturdu. Başbakan Sheikh Mohammed bin Rashid’in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya bakılırsa, 27 yaşındaki Omar Bin Sultan Al Olama, BAE’nde “Yapay Zekâ Bakanı” olarak göreve geçecek. Peki, ne yapacak bu bakan?

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
Bunu Paylaş:

Bu yazının kalıcı bağlantısı https://girisimcifilozof.com/birlesik-arap-emirlikleri-yapay-zeka-bakani-atadi/

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.